Az Artpool vendége - az EvoMUSART műhely
EuroGP, EvoCOP & EvoWorkshops2006 Budapest, 2006 április 10-12. Az Európai Genetikus Programozás, az Evolúciós Számítások Kombinatorikus Optimalizálásban és az Evolúciós Konferenciák (EuroGP, EvoCOP & EvoWorkshops) Európa legfontosabb eseményei az evolúciós számítások területen.
Az evolúciós számítások hatékony, a természetes evolúció és genetika elveire épülő optimalizációs módszerek, melyeket az 1960-as évek végén kezdtek el kutatni. Hatékonyságukból és egyszerűségükből adódóan ezek a módszerek jól alkalmazhatóak számos probléma megoldására, optimalizációs, gépi tanulási feladatokban. Folyamatosan növekszik az alkalmazások száma sok szakterületen.
Az Evolúciós Konferenciák gondosan kiválasztott alkalmazásokat mutatnak be. A bemutatott dolgozatok célja segíteni és inspirálni a közönséget hatékony evolúciós módszerek kifejlesztésére tervezéshez és probléma megoldásra. 2006-ban a következő egyéni konferenciákat rendezzük:
A tíz esemény egyedi lehetőséget biztosít kutatóknak, iparból érkezőknek, diákoknak, érdeklődőknek új eredmények bemutatására, mai fejlesztések és alkalmazások megvitatására, vagy csupán az evolúciós számítások világának megismerésére, evolúciós módszereken alapuló együttműködések megalapozására. A konferenciákra 200 résztvevőt várunk a világ minden tájáról: Európa 22 országából, Amerikai Egyesült Államokból, Kanadából, Mexikóból, Braziliából, Ausztráliából, Új-Zélandról, Japánból, Taiwanról, Koreából, Szingapúrból. A tíz párhuzamos eseményt közös nyitó- és záró előadás fogja össze. A nyitóelőadás nagyon érdekesnek igérkezik: Dr. Rich Terrile (NASA Jet Propulsion labor, JPL) számol be az evolúciós technikák alkalmazásáról, a terület kapcsolatáról a tudományos fantasztikus irodalom és filmek világával. A záróelőadásban Stefan Voss professzor (Hamburgi egyetem) különböző módszerek magasabb szintű összekapcsolását - ún. hibrid metaheurisztikákat - és ezek sikeres alkalmazását a problémamegoldásban tárgyalja. A Mesterséges Intelligencia egyik legrégebbi álma olyan gépek építése, amelyek képesek zenét, művészetet létrehozni. Az evolúciós művészet és zene gyakorlói egy biológia által ihletett megközelítést alkalmaznak, utánozva a természetes szelekció elveit. Idén először kerül megrendezésre az EvoMusArt konferenciához kapcsolódó "Folyamat feltárva" című kiállítás, amely párhuzamos a tudományos konferenciával és nyitott a nagyközönség számára. A kiállítás házigazdája az Artpool, mely egyedülálló kutatóközpontként és művészeti térként az 1970-es évek vége óta felvállalta a művészeti gondolkodás és eszközhasználat új irányzatainak a bemutatását. Az internetes honlap (http://evonet.lri.fr//eurogp2006) további információt szolgáltat a tíz eseményről, a részletes program elérhető a http://evonet.lri.fr//eurogp2006/programme.pdf oldalon.
A konferencia kiállítási része megpróbálja felfedezni a folyamatokat és kapcsolatokat a kotta, a kép, a szöveg és a hang között. Az eredmény és folyamat, az ötletek és a tapasztalat, az absztrakt fogalmak és a megfoghatóval való kapcsolatuk közötti résekre összpontosít. A "Folyamat feltárva" - az analitikushoz viszonyítva - tekintetbe veszi a generatív, az algoritmikus és a kibontakozott előadási lehetőségeket. A cél az, hogy azt a bonyolult kapcsolatot vizsgáljuk, ahogy az idő-alapú és statikus, vagy vizuális művészeti formák egymásba konvergálnak és mutálnak. Kurátorok: Janis Jefferies & Tim Blackwell (GB) lásd még - Fuchs Péter:
2006 | EvoMUSART | algoritmusok | Artpool | kereső
|